Elewacje w Rzeszowie

Czym są elewacje?

Elewacja nie bez powodu nazywana jest licem budynku. Swoją powierzchnią obejmuje zewnętrzne ściany danego obiektu oraz wszystkie pozostałe elementy, które na tych ścianach się znajdują. Określenie danej elewacji zmienia się zależnie od tego, w którym miejscu się ona znajduje. Można to robić, biorąc pod uwagę ich umiejscowienie względem drogi lub stron świata. W takim wypadku wyróżniamy:

  • elewacje frontowe,
  • elewacje tylnie,
  • elewacje boczne,
  • elewacje ogrodowe,
  • elewacje wschodnie, zachodnie, północne, południowe.

Pojęcie, którego często używa się jako zamiennika dla elewacji przedniej, to fasada budynku. Tam zazwyczaj znajduje się wejście, a fasada pełni funkcję reprezentacyjną. Elewacje w Rzeszowie tworzone są z różnorodnych materiałów i dzielą się na dodatkowe kategorie w zależności od sposobu ich wykończenia.

Elewacje Rzeszów – Rodzaje wykończeń

W zależności od potrzeb i wymagań względem materiałów używanych do wykończenia elewacji, można wyróżnić między innymi elewacje drewniane, szklane lub tynkowe. W przypadku drewnianych najbardziej popularnym rodzajem stosowanego drewna jest sosnowe lub świerkowe. Inne materiały, które także można wykorzystać to: kamień naturalny, cegła, panele elewacyjne lub płytki klinkierowe. Istnieje także możliwość użycia tworzywa sztucznego. Głównym zadaniem elewacji jest ochrona budynku przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi. Jako że elewacje składają się z kilku warstw, pełnią również funkcję ocieplającą. Jeżeli poszukują Państwo rzetelnej firmy, która wykona elewacje w Rzeszowie, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Malowanie i termomodernizacja – elewacje Rzeszów

Wygląd, jakość i kolor dekoracyjnej warstwy elewacji to pierwsze, co rzuca się w oczy. Stan tej warstwy zależy od paru istotnych czynników. Na jej estetykę mogą wpłynąć różnorodne warunki atmosferyczne, a także materiały, które zostały użyte, aby zadbać o jej trwałość. Atrakcyjny wygląd jest niewątpliwie ważny dla każdego, kto myśli o renowacji lub budowie własnych czterech ścian. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie walorów estetycznych z jakością stosowanych materiałów budowlanych. Usługi oferowane przez naszą firmę to między innymi termomodernizacja elewacji w Rzeszowie. Dzięki tej budowlanej procedurze w Państwa domu zmniejszy się zapotrzebowanie na zużycie energii cieplnej, co jest rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Do oferty salonu należy również fachowe malowanie elewacji w Rzeszowie. Dobieramy i wykorzystujemy sprawdzone produkty chemii budowlanej. Praca wykonywana jest starannie i z zapewnieniem długotrwałego efektu. Zapraszamy do współpracy!